V zajetí sokolnictví II

06.10.2020

V říjnu 2020 vyšla moje nová kniha "V zajetí sokolnictví II". Výpravná obrazová kniha s více než 800 fotografiemi dravců a lidí okolo nich na 424 stranách. 

Knihu je možné zakoupit online na mém eshopu (doprava ČR a Slovensko), dále na různých sokolnických a mysliveckých akcích.

Pokud chcete zaslat knihu mimo ČR, tak mě kontaktujte prostřednictvím mého emailu augustin@ldopribyslav.cz rád Vám knihu zašlu.
Cena dopravy do zahraničí je dle aktuálního ceníku PPL, poštovné + balné:
Polsko, Německo: 280 Kč, + 100, Kč (bankovní poplatek cizí měna), Celkem 880 Kč/1 ks.
Rakousko, Maďarsko, Španělsko: 615 Kč + 100 Kč Celkem 1215 Kč /1 ks.


Nyní malé útržky z nové knihy....

... Sokolnictví je tradice, zkušenost, fenomén starý jako lidstvo samo. Jedná se o jeden z nejstarších a nejpřirozenějších způsobů lovu, který je dodnes provozován nadšenci sokolnictví, uznáván a obdivován nejen v Evropě, ale téměř na celém světě. Sokolnictví pochopitelně procházelo určitým vývojem a stupněm rozmachu, což se bude dít i nadále. Za výstižnou lze považovat starou definici, která říká, že sokolnictví je přirozený způsob lovu, při kterém jsou využívány přirozené vlastnosti, dovednosti a zbraně cvičeného dravce. Dle mého názoru k jeho vzniku vedlo několik důvodů a příčin. Jedna z hlavních byla určitě touha a možnost získání úlovku­‑potravy. Dále lovecký pud člověka a touha ovládat nezkrotného, nespoutaného, divokého dravce. Byla to výsada a kratochvíle bohatých a mocných, hravost a hrdost člověka zkrotit a připoutat divokého dravce k sobě. Jistě jsem ale všechny příčiny neobsáhl a nevyjmenoval a ani nemohl všechny popsat. Sokolnictví je vlastnost lidstva uchovat kulturní zvyky, tradice a způsob života, protože jedině tak si může dnešní člověk uvědomit, odkud pochází a jakým vývojem prošel. Rozhodně zastávám názor, že sokolnictví je potřeba zachovat, udržovat, dále rozvíjet a zabývat se jím, protože je to svým způsobem kulturní tradice, památka a odkaz předků. Nejdůležitějším výstupem celosvětové konference Asociace pro sokolnictví a ochranu dravých ptáků v hlavním městě Spojených arabských emirátů v roce 2005 bylo stanovení cíle; přijetí arabského sokolnictví jako světového kulturního dědictví lidstva organizací Unesco...

Kniha obsahuje umělecké akty žen s dravci, které vznikaly při focení do kalendářů, pro různé charitativní akce.