Napsali o mně

Videorozhovor. Václav Augustin z Oudoleně je neodmyslitelně spjatý s chovem dravců. Napsal o nich celkem tři knihy. Tu třetí - V zajetí sokolnictví II - vydal na podzim loňského roku. Původně to měl být dárek k jeho šedesátým narozeninám.

Od roku 1989 jsme na planetu podstatně větší nároky, svojí činností a nesmyslně zvyšujícími se požadavky, nároky a produkcí, vyvíjet začali a kecy mocných nechali se zmást. A aby ne, mohli jsme kecat a euforie po sametové, svoje kouzlo měla.

OUDOLEŇ Václav Augustin, lesák, myslivec a už čtyřicet let i vášnivý sokolník, tíhl k přírodě od dětství. To prožil ve vsi Oudoleň na Havlíčkobrodsku, kde se i narodil a žije tam dodnes. Jako lesník tráví v přírodě většinu svého pracovního dne. Ani to mu však nestačí a do terénu míří i ve svém volném čase. Doprovod mívá poněkud netradiční. Místo...

Výzva 2019

01.12.2019

Je potřeba založit novou politickou stranu. Navrhuji třeba z členů ČMMJ, je nás přes 60 tisíc, jistě většina dobrý názor má a šedesát tisíc lidí a rodinní příslušníci, to už je velice slušná volební síla. A rovněž zbraně ještě máme, což možná bude brzy potřebovat i naše vlast.

Rozhovor s maturantkou veřejně právní školy, slečnou Adélou Vopršalovou na téma: V jakém stavu jsou současné lesy v Přibyslavi? Na jaké rozloze se rozkládají Přibyslavské lesy? Kolik procent území těchto lesů je napadené kůrovcem atd.

Rozhovor na Českém rozhlase Vysočina. Fascinuje mě, když pták loví třeba bažanta střemhlavým letem.