Výcvik loveckého dravce ve 21. století

23.09.2023

V září 2023 vyšla moje nová kniha "Výcvik loveckého dravce ve 21. století". Výpravná obrazová kniha s více než 250 fotografiemi dravců a lidí okolo nich na 168 stranách.

Knihu je možné zakoupit online na mém eshopu (doprava ČR a Slovensko), dále na různých sokolnických a mysliveckých akcích.

Pokud chcete zaslat knihu mimo ČR, tak mě kontaktujte prostřednictvím mého emailu augustin@ldopribyslav.cz rád Vám knihu zašlu.
Cena dopravy do zahraničí je dle aktuálního ceníku PPL, poštovné + balné:
Polsko, Německo: 280 Kč, + 100, Kč (bankovní poplatek cizí měna), Celkem 880 Kč/1 ks.
Rakousko, Maďarsko, Španělsko: 615 Kč + 100 Kč Celkem 1215 Kč /1 ks.


Nyní malé útržky z nové knihy....

... Sokolnictví by mělo být povýšeno na umění, protože je to jediný oduševnělý způsob lovu, který svou povahou patří ke skutečnému umění. Lidé mohou čtyřnohého tvora ovládat násilím a jinými prostředky, zato ptáka, který krouží vysoko ve vzduchu, může zajmout a vycvičit jen lidský duch. 

Je to vítězství lidského ducha nad nejsvobodnějším ze zvířat, nad dravcem, který se po vypuštění vrátí na pěst, i když to odporuje jeho přirozenosti, ne proto, že by pohrdal svobodou, která mu byla zdánlivě darována, ale proto, že se vrátit musí, přinucen myšlením člověka, který ho drží neviditelným poutem.

Kniha obsahuje umělecké akty žen s dravci, které vznikaly při focení do kalendářů, pro různé charitativní akce.