V zajetí lovecké vášně

10.10.2018

Na podzim 2018 vyšla moje nová kniha "V zajetí lovecké vášně". Jedná se o lovecké příběhy s flintou i loveckými dravci.

Knihu je možné zakoupit online na mém eshopu (doprava ČR a Slovensko), dále na různých sokolnických a mysliveckých akcích. 

Pokud chcete zaslat knihu mimo ČR, tak mě kontaktujte prostřednictvím mého emailu augustin@ldopribyslav.cz rád Vám knihu zašlu.

Cena dopravy do zahraničí je dle aktuálního ceníku PPL, poštovné + balné:
Polsko, Německo: 280 Kč, + 100, Kč (bankovní poplatek cizí měna), Celkem 880 Kč/1 ks.
Rakousko, Maďarsko, Španělsko: 615 Kč + 100 Kč Celkem 1215 Kč /1 ks.

Nyní malé útržky z nové knihy....

... Je středa, dvacátého září, L. P. 2017. Sedím s loveckým hostem asi čtvrt hodiny na vysokém posedu v Borovinách. Máme z něho opravdu jedinečný výhled. Po chvíli se opět podívám vlevo a strnu. Je sice tak sto dvacet metrů daleko, ale okamžitě vidím, že je to obr. Zdvihám pomalu dalekohled a zároveň dávám hostu pokyn, ať zapne svoji videokameru, se kterou přijel a ať natáčí. Když ho spatřím přes skla dalekohledu, je mi okamžitě jasné, že mám před sebou krále lesa na naší Lesní správě Ransko i dalekého okolí. Je to opravdu mohutný jelen, jehož váha jistě dosahuje dvě stě dvaceti kilo a na hlavě nese královskou korunu dvanácteráka v hodnotě zlata. Po třiceti šesti letech lesnické, myslivecké a sokolnické činnosti v této nádherné oblasti Českomoravské vrchoviny, je mi okamžitě jasné, že mám před sebou nejstaršího jelena, jakého jsem zde, kdy spatřil. Je to zralý, minimálně třináctiletý, mohutný rek, který zde opět zanechá důležitou genetickou stopu, pro další populaci vysoké zvěře a pro potěchu oka i pro vášeň z lovu, další generaci lesníků a myslivců....

Kniha obsahuje umělecké akty žen s dravci, které vznikaly při focení do kalendářů, pro různé charitativní akce.