V zajetí sokolnictví

27.09.2013

V zajetí Sokolnictví je výpravná obrazová kniha s více než 650 fotografiemi dravců a lidí okolo nich a příběhy, které vás přesvědčí, že sokolnictví není jen úžasný koníček, ale především způsob života.

Několik desítek let se vedle praktické myslivosti a lesařiny, které jsou mi povoláním, zabývám mým největším životním koníčkem, kterým je sokolnictví a vše, co k němu patří. Všichni se učíme celý život a stejně tak i já se stále často setkávám s věcmi, které jsou mi novinkou nebo o kterých jen málo vím. Ale své dosavadní dlouholeté znalosti a vědomosti ze sokolnictví, z myslivosti, jsem jednoho dne začal sepisovat a s nimi bych se s vámi, prostřednictvím mého splněného snu chtěl podělit a dát vám možnost nahlédnout a třeba i rozšířit si své vědomosti o koníčku, který provozuji, kterým žiji. Tím snem je napsání a vydání knihy! Knihy, která bude pojednávat právě o sokolnictví všeobecně, ale hlavní zaměření má být vedeno na nejúžasnějšího a nejstatečnějšího dravce našeho kraje, našich lesů, na jestřába lesního.

Impulsem pro napsání knihy bylo několik překotných událostí jednoho roku, kdy jsem si uvědomil, možná prvně v životě, že právě život a radost jsou nám tak vlastní, že si mnohdy neuvědomujeme, že ruku v ruce s nimi kráčí i smutek a smrt. Tehdy..., tehdy jsem dal slib...!

Malou ukázkou z knihy, která má i svoji "e" podobu, si vás dovolím na těchto stránkách seznámit a nechám vás nahlédnout do obsahu knihy. V té, domnívám se, najde každý, kdo má rád přírodu, lov a myslivost to své, možná právě to, co od mé knihy očekává. A možná v ní najdete i sebe, protože kniha obsahuje více jak čtyři stovky fotografií od několika autorů.

Dovolte mi závěrem, abych poděkoval všem, kteří ke splnění mého snu po celou dobu přispívali. A to nejen svojí prací! Chci poděkovat všem těm, kdo se spolupodíleli na vzniku a vydání knihy. Chci hlavně také poděkovat každému, kdo měl to pochopení, toleranci a svojí podporou mi dával možnost psát, na knize pracovat a dokončit ji!

Poděkování samozřejmě patří i sponzorům vydání knihy, bez kterých bych svůj slib jen těžce naplňoval.

E-knihu můžete koupit na tomto odkazu.